Jaki wybrać hosting?

Jaki wybrać hosting?Co to jest hosting internetowy?

Hosting jest to wydzielone miejsce dysku twardego,ze stałym dostępem do Internetu. Na wydzielonym miejscu możemy przechowywać nasze dane, zaczynając od plików multimedialnych, dokumentów, konta poczty e-mail, a kończąc na rozbudowanych stronach, bądź portalach. Na naszym rynku mamy bardzo duży wybór firm hostingowych. Wybór jest bardzo istotny gdyż, przez czas na który wykupimy hosting będziemy skazani na funkcjonowanie danej firmy.

 

Jaki wybrać hosting?

Każdy serwer ma swoje parametry, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie hostingu dla swojej strony. Oto najważniejsze z nich:

 • Pojemność – czyli odpowiednik wielkości dysku twardego w komputerze.
 • Transfer – oznacza ilość danych (pliki, które umieściliście jak każde mają swoją wielkość), jakie w skali miesiąca może wysłać Wasz serwer do odbiorców.
 • Bazy danych – każdy system korzysta z baz danych useful link. To miejsce, gdzie przechowywane są m.in. wszystkie treści strony internetowej. Dobry hosting powinien oferować co najmniej kilka baz danych.
 • Konta pocztowe – dobry hosting oferuje także w cenie możliwość utworzenia kont pocztowych w domenie.
 • Backup danych – inaczej przywrócenie naszych danych które przez przypadek skasowaliśmy. Im częstszy backup oferuje dostawca hostingu tym lepiej dla użytkownika. Standardem jest backup raz na 24 godziny.
 • Obsługa – warto sprawdzić opinie oraz przetestować samemu jak wygląda komunikacja z dostawca hostingu.
 • Afiliacje, programy partnerskie – jeśli usługa będzie ci odpowiadała, dlaczego na jej polecaniu nie zarobić parę groszy?
 • Pakiety dodatkowe – różnie bywa, ale można czasem coś ugrać dodatkowego (zwłaszcza przy przenoszeniu z innej firmy).
 • Okres testowy – porządne firmy oferują przynajmniej 14 dniowy okres testowy, podczas którego można rozejrzeć się w środku i sprawdzić możliwości serwera.

Rodzaje serwerów

Firmy hostingowe oferują kilka rodzajów serwerów:

 • serwer wirtualny – serwer wydzielony na serwerze fizycznym i współdzielący z innymi serwerami wirtualnymi (procesor, pamięć, dyski); wyposażony w panel administracyjny, za pomocą którego w łatwy sposób można konfigurować usługi (domeny, subdomeny, konta e-mail itp.);
 • serwer VPS  – serwer wydzielony na serwerze fizycznym, ale z dostępem do systemu i możliwością dowolnej jego konfiguracji;
 • serwer dedykowany – niezależny serwer (maszyna stojąca w serwerowni), przeznaczony tylko dla jednego klienta, który ma nieograniczony dostęp do systemu i jego konfiguracji.

Czego należy zdecydowanie unikać?

Należy unikać firm, które nie podają na stronie swoich szczegółowych danych, takich jak adres siedziby, NIP, REGON czy numer telefonu. Mamy prawo znać te informacje, a jeśli nie są one publicznie dostępne, istnieje zagrożenie, że usługodawca nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Odradzam również korzystanie z usługi hostingowej w podejrzanie niskich cenach. Często firmy hostingowe aby obniżyć koszty, umieszczają zbyt dużą liczbę klientów na jednym serwerze, co skutkuje przeciążeniami serwera, a konsekwencja tego może być wolne działanie usługi lub całkowita niedostępność.

Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa